Aquí et pots descarregar els horaris en format pdf

HORARI ACTIVITAT PONENT TIPOLOGIA LLOC FITXA
16:00 OBERTURA DBF
16:00 20:00 El mirador de la Tancada FCLP Activitat lliure Mirador MNDE fitxa
16:00 20:00 Lo perxar del Delta FCLP Activitat lliure Zona perxa MNDE fitxa
16:00 20:00 Cursa Ornitho Swarovski Optik ICO – Swarovski Optik Concurs Carpa Organitzadors fitxa
17:00 18:00 La gavina corsa a Catalunya: conservació d’una espècie amenaçada. Ricard Gutierrez Conferència Carpa Conferències 1 fitxa
18:00 18:30 European Breeding Bird Atlas 2: How to collaborate Sergi Herrando – ICO Conferència Carpa Conferències 1 fitxa
18:30 19:00 The new Ornitho mobile app Kaelig Morvan – ICO Conferència Carpa Conferències 1 fitxa
18:00 19:00 Curs de Digiscoping Marcos Lacasa – Swarovski Optik Curs/Taller Sala de conferències 2 fitxa
19:00 20:00 HBW and BirdLife International Illustrated Checklist of the Birds of the World Josep del Hoyo- Lynx edicions Conferència Carpa Conferències 1 fitxa
19:00 20:00 Curs de foto-trampeig Alfred Encuentra – Bushnell Curs/Taller Sala de conferències 2 fitxa
21:30 23:00 Còctel Benvinguda Expositors Organització Còctel Hotel Mediterrani Blau
HORARI ACTIVITAT PONENT TIPOLOGIA LLOC FITXA
07:00 11:00 Safari fotogràfic paisatgístic pel Delta Santi Martorell-PNDE Curs/Taller Entrada MNDE fitxa
08:00 10:30 Un paradís secret al Delta FCLP Visites a l’Alfacada Mirador de Migjorn fitxa
09:00 10:30 Un Delta per principiants ICO Activitat lliure Recepció MNDE fitxa
10:00 20:00 El mirador de la Tancada FCLP Acitivitat lliure Mirador MNDE fitxa
10:00 20:00 Lo perxar del Delta FCLP Acitivitat lliure Zona perxa MNDE fitxa
10:00 20:00 Cursa Ornitho Swarovski Optik ICO – Swarovski Optik Concurs Carpa Organitzadors fitxa
10:00 12:00 Mà de flamenc FCLP Activitats per a nens Aula 1 – Edifici mirador fitxa
10:00 11:00 20 anys de recerca per a la conservació del trencalòs, símbol dels ecosistemes de muntanya Antoni Margalida Conferència Carpa Conferències 1 fitxa
10:00 10:30 Dónde observar aves en Navarra Gorka Gorospe-Birding Navarra Conferència Sala de conferències 2 fitxa
10:30 11:00 Extremadura, el Paraíso de las Rapaces en Europa Vanesa Palacios – Birding in Extremadura Conferència Sala de conferències 2 fitxa
11:00 12:00 Identification of Black and white storm-petrels Robert Flood Conferència Carpa Conferències 1 fitxa
11:00 11:30 Visita fotográfica al Estrecho de Gibraltar: aves entre dos mundos Yeray Seminario – Tarifa Birding Tours Conferència Sala de conferències 2 fitxa
11:30 12:00 Desenvolupament rural i conservació a través de la fotografia de fauna Carles Santana – Photo Logistics Conferència Sala de conferències 2 fitxa
12:00 13:00 30 years of zoological photography Roland Seitre Conferència Carpa Conferències 1 fitxa
12:00 12:30 El Centro de Vistantes de la Dehesa de Abajo en Doñana,un nuevo modelo de gestión totalmente privada en un espacio natural protegido Beltrán de Ceballos – La Dehesa de Abajo / Doñana Conferència Sala de conferències 2 fitxa
12:00 13:00 Entre xarxes i ralls FCLP Visita a MNDE Recepció MNDE fitxa
12:30 13:00 Fer fotografies per ajudar a la conservació i al desenvolupament local Francesc Muntada – FoMW Conferència Sala de conferències 2 fitxa
12:30 14:30 Moixons del Delta FCLP Activitats per a nens Aula 1 – Edifici mirador fitxa
13:00 14:00 The art of bird identification Killian Mullarney Conferència Carpa Conferències 1 fitxa
13:00 13:30 Presentació del llibre “Aus del Port” Grup de recerca científica Terres de l’Ebre Conferència Sala de conferències 2 fitxa
13:30 14:00 Ecoturismo y conservación del lobo en la cordillera Cantábrica Wild Watching Spain Conferència Sala de conferències 2
15:00 16:00 Fotografiando al lobo ibérico en libertad Andoni Canela Conferència Carpa Conferències 1 fitxa
15:30 16:00 En busca del leopardo de las nieves Yeray Seminario – Whitehawk Conferència Sala de conferències 2 fitxa
16:00 18:00 Ous de Pepa FCLP Activitat per a nens Aula 1 – Edifici mirador fitxa
16:00 17:00 Discovering birds through sounds Magnus Robb Conferència Carpa Conferències 1 fitxa
16:00 16:30 Wild Thailand: aves y mucho más en el antiguo reino de Siam Òscar Domínguez Conferencia Sala Conferències 2 fitxa
16:30 19:00 Un paradís secret al Delta FCLP Visites a l’Alfacada Mirador de Migjorn fitxa
16:30 17:30 Salinada FCLP Visita a MNDE Recepció MNDE fitxa
16:30 17:00 Els valors ornitològics de les Terres de l’Ebre Pere Josa – Picampall Conferència Sala de conferències 2 fitxa
17:00 18:00 Doñana: un espacio patrimonio mundial natural esculpido por la intervención humana Juan Jose Negro – EB Doñana Conferència Carpa Conferències 1 fitxa
17:00 18:00 Restauració de llacunes i aiguamolls al delta de l’Ebre: el projecte Life Delta-Lagoon Carles Ibáñez – IRTA Conferència Sala de conferències 2 fitxa
17:30 19:00 Un Delta per principiants ICO Activitat lliure Recepció MNDE fitxa
18:00 19:00 Estrenando las ZEPA marinas: un salto cualitativo para la conservación de las aves marinas Pep Arcos – SEO Conferència Carpa de conferències 1 fitxa
18:00 19:00 Curs de Digiscoping Marcos Lacasa – Swarovski Optik Curs/Taller Sala de conferències 2 fitxa
19:00 20:00 Una nova forma d’observar els ocells: ús del fototrampeig en el seguiment de la nidificació i la dieta de rapinyaires forestals Santi Mañosa Conferència Sala de conferències 1 fitxa
19:00 20:00 Curs de foto-trampeig Alfred Encuentra – Bushnell Curs/Taller Sala de Conferències 2 fitxa
20:00 20:30 Lynx ID Challenge ICO – Lynx Concurs Sala de Conferències 2 fitxa
21:30 23:00 Còctel conferenciants Organització Còctel Hotel lAlgadir
HORARI ACTIVITAT PONENT TIPOLOGIA LLOC FITXA
08:00 10:30 Un paradís secret al Delta FCLP Visites a l’Alfacada Mirador de Migjorn fitxa
09:00 13:00 Les aus pelàgiques del Delta Creuers del Delta Sortida en vaixell Embarcador Ca la Nuri fitxa
09:00 10:30 Un Delta per principiants ICO Activitat lliure Recepció MNDE fitxa
10:00 16:00 El mirador de la Tancada FCLP Activitat lliure Mirador MNDE fitxa
10:00 16:00 Lo perxar del Delta FCLP Acitvitat Lliure Zona perxa MNDE fitxa
10:00 12:00 Moixons del Delta FCLP Acitvitat per a nens Aula 1 – Edifici mirador fitxa
10:00 11:00 Perquè serveixen els projectes de ciència ciutadana? Gabriel Gargallo – ICO Conferència Carpa Conferències 1 fitxa
11:00 12:00 Sessió oberta de dibuix naturalista digital Toni Llobet Conferència Carpa Conferències 1 fitxa
12:00 13:00 Entre xarxes i ralls FCLP Visita a MNDE Recepció MNDE fitxa
12:00 13:00 Nueva etapa de la revista Quercus Rafael Serra – Quercus Conferència Carpa Conferències 1 fitxa
12:30 14:30 Mà de flamenc FCLP Activitats per a nens Aula 1 – Edifici mirador fitxa
13:00 14:00 La conservació del flamenc Phoenicopterus roseus al delta de l’Ebre Toni Curcó – PN Delta Conferència Carpa Conferències 1 fitxa
14:00 14:30 Entrega del premi Cursa Ornitho Swarovski Optik ICO – Swarovski Optik Concurs Carpa Conferències 1